V Dubu nad Moravou pečou pro dobrou věc

2/5/2023

Škola, která letos usiluje o získání titulu Světová škola si za své téma vybrala odpovědnou spotřebu. Díky prodeji vlastnoručně pečených výrobků už dvakrát podpořili dobročinné organizace.
Na konci února se o jedné z velkých přestávek základní školou v Dubu nad Moravou začala linout vůně různých pečených dobrot. Žáci, kteří jsou ve škole zapojeni do programu Světová škola, přímo ve škole rozbalili svůj stánek se sladkými i slanými koláči, buchtami nebo preclíky a prodávali je přicházejícím spolužákům i učitelům. „Nebylo to jen tak pro nic za nic nebo z dlouhé chvíle. Takto vypadala naše akce nazvaná „Dobropečení – pečení pro dobrou věc“, která je jednou z aktivit, které má naše škola splnit, aby v tomto školním roce mohla získat oprávnění používat certifikovaný titul Světová škola,“ popisuje Michaela Mastíková, která v Dubu nad Moravou učí přírodopis a zeměpis.

Celý článek si přečtěte ZDE.

Dobropeceni v Dubu