Únorový Světový kabinet přinesl inspiraci i praktické tipy

17/2/2023

Už po osmé jsme se sešli na online Světovém kabinetu. Konal se ve čtvrtek 9. února a bylo na něm živo.

Poprvé jsme přivítali hosta, kterým byla paní učitelka Kristina Müllerová z Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální Ostrava Mariánské Hory. Podělila se s námi o to, jak propagovat místní akci tak, aby byla vidět, bylo o ní slyšet a třeba i  jak ji dostat do Zpráviček televizního Déčka.

Propagace místní akce byla také tématem našich diskuzí ve skupinách. Co se účastnicím a účastníkům osvědčilo?

• Nenechávat propagaci na poslední chvílí. Využít přípravného týdne nebo prvních rodičovských schůzek.
  • Vložit důvěru žákovskému týmu a svěřit jim přípravu podkladů pro sociální sítě.
  • Využít akcí ve městě a propojit se s nimi.
  • Zapojit kolegy, žáky ale i jejich rodiče.
  • Nebát se oslovit místní nebo regionální tisk či televizi.
  • Propojit se s dalšími školami ve městě.
  • Dobře funguje i stará dobrá nástěnka při vstupu do budovy.

Na kabinetu nechyběly ani novinky ze Světovky nebo pozvánky z našich organizací.

Srdečně vás zveme na další Světový kabinet, který proběhne ve čtvrtek 27. dubna od 16 do 17.30. Možná se ale uvidíme ještě dříve a to 24. března na Světovém odpoledni v Olomouci.

Těšíme se na vás!