Přihlašujte se na Světové odpoledne!

24/3/2023

Chcete se poznat nebo se znovu potkat se svými kolegy z projektu Světová škola, sdílet s nimi své nápady a zkušenosti a inspirovat se navzájem?

Neváhejte a přijeďte na Světové odpoledne, které se uskuteční v Olomouci 24. 3. 2023 od 13 do 18 hodin v prostorách Oblastní unie neslyšících (Jungmannova 972/25, Olomouc).

Přihlásit se můžete ZDE do 1. 3. 2022. Kromě sdílení zkušeností s vašimi kolegy se můžete těšit na zajímavého hosta Lenku Hrabalovou, která nám představí téma Blízkého východu. Nebude to jen suchá přednáška. 😉 Níže se můžete přečíst anotaci a informace o Lence.

Za školu je možné hlásit jednoho až dva učitele. Pokud budete potřebovat, můžeme vám uhradit cestu. Přihlášeným zašleme ještě upřesnění ohledně proplácení cestovného.

S případnými dotazy prosím kontaktujte koordinátorku z organizace, skrze kterou jste v projektu Světová škola přihlášeni.

Na setkání si přivezte za školu alespoň jeden příklad dobré praxe v rozměru cca A4 (fotku, žákovský výstup, plakát, pozvánku, článek, lekci, informační dopis partnerům apod.), která zdokumentuje, co se vám v projektu daří, na co jste hrdí a chcete to s ostatními sdílet. Budeme s tím pracovat během programu.

Těšíme se na vás!

Arabové a ti ostatní
Máte trochu chaos v tom, co se vlastně na tom Blízkém východě děje? Neustále slýcháme, že co muslim, to terorista, až se téměř zdá, že tam snad žádný slušný člověk nežije. Tato přednáška vám vysvětlí historické pozadí i současnou situaci, ve které se Blízký východ a muslimský svět nacházejí, osvětlí několik základních termínů a seznámí vás s jeho lidmi.

Lenka Hrabalová Ph.D.
Vystudovaná arabistka s nehynoucí láskou k saharské Africe, Blízkému východu a kdejaké další oblasti s prašnými cestami a neprobádanými pustinami. S oblibou cestuje stopem, spává pod hvězdami v palmových hájích a nad hrnkem čaje pozoruje hemžení v od civilizace odříznutých maloměstech. Je autorkou cestopisných knih Saharské příběhy (2020) a Mozaikou Íránu (2023) a odborné publikace Dějiny v troskách (2022).