Přihlaste se do Ceny inspirace Světové školy 2024!

30/6/2024

Inspirujete ve vaší Světové škole k udržitelnému světu? Pořádáte letos s žáky projekt, který řeší vybrané globální téma na lokální úrovni vašeho města, vesnice nebo okolí školy? Přihlaste se do 3. ročníku Ceny inspirace Světové školy.

I letos předáme školám zapojeným do programu Světová škola prestižní ocenění za jejich inspirativní projekty. Přidejte se s vaším projektem a ukažte spolužákům, rodičům i okolí, jak je vaše škola Světová. Ocenění je určeno Světovým školám, které obdržely certifikát v roce 2023 a dříve a zároveň nebyly oceněny Cenou inspirace Světové školy v roce 2023.

Slavnostní vyhlášení Ceny inspirace Světové školy 2024 se uskuteční 22. listopadu 2024 na půdě Senátu ČR.

Jak se můžete přihlásit?

1.  Vyplňte krátký formulář do 30. června 2024 o vaší škole a akci.

2. Natočte krátké video o vaší akci a do 30. září 2024 ho pošlete své koordinátorce.

Formulář pro přihlášení a podrobnější informace o obsahu a formě videa najdete na INFORMAČNÍM LETÁČKU.

Podívejte se, jak vypadaly předchozí ročníky

“Když naši žáci jeli do Prahy a převzali tam v Senátu cenu, byla to pro ně velká odměna. Viděli, že to k něčemu vede a že jejich práci někdo oceňuje,”  říká Alena Grossová, školní koordinátorka v ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál.

Tady si můžete přečíst rozhovory se zástupci oceněných škol, anebo si prohlédnout jejich videa, se kterými se do Ceny inspirace Světové školy 2022 a 2023 přihlásily. Podívejte se i na to, jak vypadalo loňské předávání Cen inspirace Světové školy v Senátu v našich aktualitách ZDE.

Těšíme se na Vaše videa i na listopadové setkání na slavnostním vyhlášení cen!