Ohlédnutí za únorovým Světovým kabinetem

15/2/2024

Na druhém Světovém kabinetu letošního roku jsme se sešli ve čtvrtek 15. února a to v hojném počtu. Přes dvacet vyučujících z nových i stávajících škol sdílelo své zkušenosti a čerpalo novou energii i inspiraci.

Naším hostem byla tentokrát paní Tereza Muladi z Křesťanské střední, základní a mateřské školy Elijáš. Ve své prezentaci se věnovala tomu, jak na Elijáši vypadá zařazování globálních témat do výuky, jak vypadají jejich místní akce a co se jim tento školní rok už podařilo. Bylo se čím chlubit. Na jarmarku spojeném s prodejem výrobků a dražbou autorských komiksů se vybralo přes sto tisíc korun. Dotkli jsme se tak také zapeklitého problému, jak při školních akcích vybírat finanční prostředky na dobrou věc a nedostat se do problémů.

Většinu školních týmů místní akce teprve čekají. Snad Světový kabinet přinesl jejich koordinátorkám a koordinátorům nové impulsy, zajímavé tipy a podařilo se najít odpovědi na jejich otázky.

Na dalším Světovém kabinetu vás přivítáme ve čtvrtek 25. dubna. Sejdeme se v prostředí ZOOM v 16 hodin. Více o něm se dozvíte v aktualitě zde.

Těšíme se na vás Lenka, Petra a Zuzka