Dubnový Světový kabinet je za námi 

12/5/2023

Ve čtvrtek 27. dubna proběhl další, a pro letošní školní rok, i poslední online Světový kabinet. 

Už po druhé jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku dění jedné z dlouhodobě zapojených Světových škol. O svoje zkušenosti se s námi podělila studentka Karolína Lenhartová z Gymnázia Frýdlant v doprovodu svého učitele Jana Hlávky. Frýdlantský školní Světový tým se již dlouhodobě zabývá problematikou začleňování lidí s hendikepem do majoritní společnosti. 

Dozvěděli jsme se více o aktivitách, kterým se v rámci Světové školy  věnují, o jejich dosavadních úspěších i výzvách, s kterými se potýkali a také o tom, co je motivuje pokračovat nadále. Zjistili jsme, proč se zapojili do Ceny inspirace Světové školy, co pro udělení museli udělat a proč by zapojení doporučili i ostatním školám. „Pokud máte pocit, že děláte něco jinak, že děláte něco dobře, tak se přihlaste. Vždycky je důležité vyrazit do světa s tím, co funguje,“ vzkazuje ostatním Světovým školám pan učitel Hlávka. Pro žákyni Karolínu byla Cena inspirace přínosná zejména kvůli: „představení dalších projektů a zjištění, že nejste jediná škola v České republice, která se o něco pokouší a každá škola to dělá úplně jiným způsobem.“  

V druhé části programu nechybělo sdílení ostatních pedagogů o tom, jaké místní akce tento rok stihli realizovat nebo jaké je čekají. Setkání jsme zakončili motivačními tipy, jak zvládnout konec školního roku. 

Všem přihlášeným moc děkujeme za aktivní účast. Na online kabinetu se potkáme opět až v novém školním roce. 

Do té doby nás ale ještě čeká 15. června Summit Světových škol a my věříme, že s mnohými z vás se potkáme i tam (možnost připojení i online). Program a přihlášku naleznete ZDE

A také se budeme těšit na přihlášky do 2. ročníku Ceny inspirace Světové školy. Bližší informace a přihlášku naleznete ZDE

Klidný konec školního roku a hezké prázdniny přejí Zuzka, Lenka a Petra 🙂