Přihlaste se do Ceny inspirace Světové školy 2023!

13/4/2023

Inspirujete ve vaší Světové škole k udržitelnému světu? Pořádáte letos s žáky projekt, který řeší vybrané globální téma na lokální úrovni vašeho města, vesnice nebo okolí školy? Přihlaste se do 2. ročníku Ceny inspirace Světové školy.   

I letos předáme školám zapojeným do programu Světová škola prestižní ocenění za jejich inspirativní projekty. Přidejte se s vaším projektem a ukažte spolužákům, rodičům i okolí, jak je vaše škola Světová. Ocenění je určeno pro školy, které získaly certifikát před více než jedním rokem. Do Ceny inspirace se aktivní školy mohou hlásit opakovaně! 

Slavnostní vyhlášení Ceny inspirace Světové školy 2023 se uskuteční 3. listopadu 2023 na půdě Senátu ČR.   

Jak se můžete přihlásit?  

1.  Natočte krátké video o vaší akci a do 30. září 2023 ho pošlete své koordinátorce. 

2.  Vyplňte krátký formulář o vaší škole a akci.  

Formulář pro přihlášení a podrobnější informace o obsahu a formě videa najdete na INFORMAČNÍM LETÁČKU anebo na TOMTO ODKAZE.


Podívejte se, jak vypadal loňský první ročník 

Tady si můžete přečíst rozhovory se zástupci oceněných škol, anebo si prohlédnout jejich videa, se kterými se do Ceny inspirace Světové školy 2022 přihlásily. Podívejte se i na to, jak vypadalo loňské předávání Cen inspirace Světové školy v Senátu v našich aktualitách ZDE.

Těšíme se na Vaše videa i na listopadové setkání na slavnostním vyhlášení cen!  

„Cenou inspirace Světové školy chceme ocenit školy, které se intenzivně zajímají o dění ve světě a jejichž projekty, které na globální témata reagují, jsou inspirativním příkladem dobré praxe pro celou řadu dalších škol.“ 

Barbora Málková, koordinátorka programu Světová škola, Člověk v tísni