Závěrečný workshop Světové školy 2017

23/6/2017

Umí uspořádat kampaň pro veřejnost, zorganizovat sbírku oblečení pro sirotčinec v Kambodži nebo udělat průzkum mezi občany. Těmito dovednostmi se mohou pochlubit studenti a studentky šesti základních a středních škol, které letos získaly prestižní titul Světová škola. Počet českých škol, jež jsou držiteli certifikátu díky začleňování globálních témat do výuky a života školy, se tak rozšířil na 69.

Podívejte se na fotky ze záverečného workshopu u příležitosti předávání certifikátů Světová škola 2017. 

Slavnostní předávání certifikátu, který udělují společně organizace Člověk v tísni, ARPOK a Multikulturní centrum Praha, proběhlo v Americkém centru v Praze. Studenti a učitelé tituly převzali z rukou náměstka ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslava Fidrmuce, náměstka ústředního školního inspektora Ondřeje Andryse a Dity Kubíkové z Odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci Ministerstva zahraničních věcí.

Certifikát Světová škola ve školním roce 2016/2017 získaly tyto školy:

  • Základní škola Fryčovice
  • Gymnázium Kojetín
  • ZŠ a WZŠ Ostrava-Poruba
  • Gymnázium Františka Křižíka, Plzeň
  • Základní školy Měcholupy
  • Pražské humanitní gymnázium