Zapojte se do programu Světová škola!

4/7/2022

Prestižním oceněním se v současné době pyšní na 115 českých škol! Přidejte se k nim i Vy.

Den pro vodu, Stop plastovým obalům nebo Férová snídaně. To je jen zlomek projektů, které pořádají žáci mateřských, základních a středních škol, které se pyšní titulem Světová škola. Titul získaly na základě toho, že začleňují globální témata do výuky a života školy, a že se žáci pod vedením učitelů snaží řešit komunitní problémy.

Pozvánku Staňte se prestižní Světovou školou v roce 2022/23 naleznete ZDE.

Přihlašování PRODLOUŽENO do 30. září 2022!

  • Přihlášku do nového ročníku programu naleznete ZDE.

 

 

Co znamená Světová škola?

Světová škola je místem, kde žáci s pomocí učitelů hledají souvislosti našich životů s komplexními globálními tématy. Učí se řešit globální témata na místní úrovni, plánují vlastní kampaně, zapojují do dění ve škole rodiče a veřejnost a ukazují, co znamená Mysli globálně, jednej lokálně. (Lenka Pánková, koordinátorka Světové školy, ARPOK).

Pevnou kostru pro začlenění světových témat do školy, větší objasnění těchto témat, motivaci, inspiraci, spolupráci s průvodci i dětmi na věcech, které mi dávají smysl. Díky světové škole jsme získali větší impuls propojit se s okolím a pracovat na vztazích s místními organizacemi. Mám radost z nových kontaktů i všech akcí, které vznikly. Vážím si podpory Světové školy. (Jana Závacká, průvodkyně, ZŠ a MŠ Gaudí)

Velká zkušenost s organizací akce, sblížení s kolegy, s dětmi, zjistila jsem, že máme mezi sebou chrliče nápadů a vše se dá zvládnout, když se chce. (Marcela Macurová, učitlelka, ZŠ Ostrava, Matiční 5)