Vypuklo období místních akcí. Na co nezapomenout?

26/5/2020

Už máte podrobný plán akce? A místního partnera, který vám pomáhá s její organizací či vás jinak podporuje? Dokonce se vám podařilo sehnat kontakt na redaktora z místního tisku… A ladíte, jak to všechno bude do sebe zapadat… Ano, období místních akcí je tady. Na co si dát pozor a co neopomenout??

  • ANALÝZA RIZIK aneb záložní plán

Připraveného nic nepřekvapí, proto mít v záloze, co dělat, když bude pršet, nebo když přijde příliš mnoho lidí, či naopak méně, než jste čekali, může výrazně pomoci při samotné akci. Myslete na rizika nejen s ohledem na počasí a počet návštěvníků, ale také na rizika aktivit, které jsou součástí vaší akce.

  • PROPAGACE AKCE

Vymyslet, naplánovat a realizovat vaši akci stojí spoustu úsilí a času. A když pak skutečně proběhne, je to velká sláva. Nezapomeňte proto dát o své aktivitě vědět médiím a pořádně ji zpropagovat. Když na sebe, vaši školu i projekt Světová škola upozorníte další lidi, můžete je inspirovat a motivovat k jejich vlastní práci.

Jak na to?

Na začátku stojí dobrý nápad. Dobré téma, které baví vás, má velký potenciál zaujmout i ostatní. Chcete řešit nějaký palčivý problém v okolí? Chcete někomu pomoci z nesnází? Chcete veřejnost upozornit na skryté dopady nějaké činnosti a ukázat cesty k nápravě? Pak vězte, že ve spojení s přímou lokální akcí jde o mediálně zajímavou aktivitu.

V manuálu se dozvíte, jak navázat spolupráci s místními médii a navazovat mediální partnerství nebo kdy a komu poslat pozvánku na vaši akci a jak správně napsat tiskovou zprávu. Zvláštní pozornost jsme věnovali také sociálním sítím a příkladům komunikace s trolly a hatery. Věříme, že díky našim tipům dokážete propagaci vaší činnosti a vašich akcí posunout na další úroveň.

Manuál najdete v sekci ke stažení > dokumenty nebo přímo ZDE

  • DOKUMENTACE

Při finálních přípravách akce je důležité si dobře rozdělit role. Ten z žáků, či učitelů, který bude mít na starost dokumentaci akce, může kromě fotek pořídit také krátký videozáznam, který zachytí atmosféru akce se vším všudy. Zn. Kontakty na novináře a místní partnery vždy s sebou! 😉

  • EVALUAČNÍ BOXY PRO ŽÁKY

Určitě využijte evaluačních boxů pro žáky, které vám pomohou zachytit zpětnou vazbu o celé akci a jejich použití je opravdu snadné. Najdete je v sekci formuláře ZDE.

  • PODKLADY PRO ZÁVĚREČNOU ZPRÁVU

Před akcí si projděte závěrečnou zprávu a zjistěte, jaké informace o akci budete zpětně potřebovat. Při psaní zprávy potom ušetříte hodně času! Formát zprávy hledejte taktéž ve formulářích ZDE.

Hodně štěstí!