Přihlašujte se na Světové odpoledne 2024

22/3/2024

Chcete se poznat nebo se znovu potkat se svými kolegy z programu Světová škola, sdílet s nimi své nápady a zkušenosti a inspirovat se navzájem?

Neváhejte a přijeďte na Světové odpoledne, které se uskuteční v Olomouci 22. 3. 2024 od 13 do 18 hodin v prostorách Vlastivědného muzea Olomouc (nám. Republiky 5, Olomouc)

Přihlásit se můžete ZDE do 1. 3. 2024. Kromě sdílení zkušeností s vašimi kolegy se můžete těšit na zajímavého hosta Stepana Vashkeviche, který nám představí téma módního průmyslu a cirkulární ekonomiky. Nebude to jen suchá přednáška 😉 Níže se můžete přečíst anotaci a informace o Stepanovi.

Za školu je možné hlásit jednoho až dva učitele. Pokud budete potřebovat, můžeme vám uhradit cestu. Přihlášeným zašleme ještě upřesnění ohledně proplácení cestovného.

S případnými dotazy prosím kontaktujte koordinátorku z organizace, skrze kterou jste v projektu Světová škola přihlášeni.

Na setkání si přivezte za školu alespoň jeden příklad dobré praxe v rozměru cca A4 (fotku, žákovský výstup, plakát, pozvánku, článek, lekci, informační dopis partnerům apod.), která zdokumentuje, co se vám v projektu daří, na co jste hrdí a chcete to s ostatními sdílet. Budeme s tím pracovat během programu.

Těšíme se na vás!
za tým Světové školy
Lenka, Petra a Zuzka

So good, so wasteful: čas na změnu módního průmyslu je dnes
Globální módní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví a je notoricky známý svými deficity v oblasti porušování lidských práv a devastujícím vlivem na životní prostředí. Během praktické přednášky Stepana Vashkeviche budou posluchači seznámeni s aktuálním stavem globálního textilního průmyslu a získají přehled o tom, jak koncept cirkulární ekonomiky může pozitivně ovlivnit současný způsob nakládání s textilem, seznámí se s principy udržitelnosti, který může uplatňovat spotřebitel, designer nebo výrobce módy.

Stepan Vashkevich, konzultant, lektor, expert v oblasti cirkulární ekonomiky
Stepan dlouhodobě působil v Institutu Cirkulární Ekonomiky, kde se věnoval poradenství, vzdělávání a výzkumu. V současnosti působí v jako externí konzultant a lektor se zaměřením na udržitelnost módního průmyslu, rovněž se věnuje problematice migrace a uprchlictví v organizaci Sdružení pro integraci a migraci. Současně se zabývá komunikací udržitelnosti ve start-upu Green0meter. Stepan vystudoval obor Environmentální studia a udržitelný rozvoj, následně Mezinárodní rozvojová studia na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Svetove odpoledne 2023

Za podporu a spolupráci děkujeme Vlastivědnému muzeu Olomouc.