Přihlaste se na další Světový kabinet letošního roku!

27/4/2023

Milé Světové učitelky, milí Světoví učitelé,

srdečně vás zveme na další online Světový kabinet 2023. Světový kabinet nabízí prostor pro diskuzi, sdílení a řešení témat, se kterými se ve “Světovce” potýkáte. Přijďte načerpat energii a inspiraci před koncem školního roku. 

Tématem setkání bude průběh/příprava místní akce, rozhovor s hostem, závěr školního roku ve Světové škole a pozvání na Summit Světových škol a Cenu inspirace. Po druhé přivítáme na kabinetu hosta z řad zapojených Světových škol. Tentokrát budou hosté rovnou tři: pan učitel Jan Hlávka a dvě studentky z Gymnázia Frýdlant, kteří s vámi budou sdílet své zkušenosti z akcí a projektů organizovaných v rámci Světové školy. 

Setkáme se ve čtvrtek 27. dubna od 16:00 do 17:30. Přidejte se k nám a pojďte se s námi rozloučit před prázdninami na posledním kabinetu letošního školního roku 2022/2023. 

Přihlásit se můžete ZDE do 24. dubna 2023.  

Světový kabinet se uskuteční opět online v prostředí ZOOM, přihlášení dostanou včas odkaz na email uvedený v přihlášce. 

Děkujeme a těšíme se na vás!

za tým Světové školy

Lenka, Petra a Zuzana

O aktivitách Gymnázia Frýdlant v programu Světová školaGymnázium Frýdlant získalo titul Světová škola v roce 2018 a od samotného počátku je stěžejním tématem jejich akcí začlenění lidí s handicapem do majoritní společnosti a boření bariér mezi těmito dvěma skupinami. Pravidelně organizují charitativní běh s názvem Boříme bariéry aneb Spolu to jde líp. Tato akce, která je jednou z největších místních komunitních akcí, se již napevno zakořenila v místním povědomí a díky ní se daří přiblížit tuto problematiku značné části obyvatel Frýdlantska. Škola se minulý rok také úspěšně zapojila do 1. ročníku Ceny inspirace.