Druhá Exkurze Světové školy je tady – přidejte se!

31/5/2024

Jste světovou školou již několik let a uvítáte novou inspiraci? Nebo jste získali titul teprve nedávno a tápete, jak program u Vás ve škole rozvíjet? Máte chuť se potkávat s jinými světovými školami? Navazujeme na loňskou exkurzi a organizujeme exkurzi druhou při které můžete na jeden den navštívit vybranou Světovou školu a sledovat v ní, jak pracuje s globálními tématy ve výuce!

Tentokrát se podíváme do soukromé bilingvní školy s rozšířenou multikulturní výchovou ZŠ a MŠ Klas se sídlem v Pardubicích. Čeká nás náhled do výuky, sdílení dobré praxe, návštěva odloučeného pracoviště, kde probíhá výuka ukrajinských dětí, a jiné. Exkurze se bude konat 31. května 2024 přibližně od 9:00 do 14:00. Hlásit se mohou učitelé a učitelky ze všech škol, které získaly certifikát Světová škola. Počet míst je omezený. Přihlásit se můžete přes e-mailovou adresu zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz.

A co říkají účastníci loňské exkurze v Gymnáziu Chotěbor?

„Ráda navštívím další školu, obohatí mě samotné prostory, ukázky výuky. Každá škola plní SŠ tak trochu jinak, to je obohacující.“ Jitka Rutschová, ZŠ a MŠ Maleč

„Setkání s každou školou, resp. jejími žáky a kolegy – učiteli, kteří se snaží jít ve směru Světové školy, je pro mě přínosné, protože mohu porovnávat a nechat se inspirovat. Chvíli po návštěvě školy v Chotěboři, kde jsme se nechali inspirovat, jsme udělali např. také Noc cestovatelů. Dál mi také od té doby v hlavě „straší“ , jak bychom si udělali vlastní Výstavu na stromech.“ Kateřina Červinková Hloušková, ZŠ a MŠ Klas

Pokud byste uvítali tuto možnost pro získání další inspirace a pro další rozvoj témat Světové školy ve vaší škole, přihlaste se! Moc rádi se s vámi v Pardubicích uvidíme.