Světové školy v Třebenicích a v Sedlčanech

24/9/2018

Základní školy v Třebenicích i v Sedlčanech jsou dvě z osmdesáti čtyř dalších českých škol, které získali titul Světová škola. Zasloužily si ho tím, že začleňují globální témata do výuky. Podívejte se, jak vypadal první rok v projektu v Třebenicích a na jaké téma se zaměřují v Sedlčanech. 

Jako každý projekt, i Světová škola má své fáze. Pokud škola splnila všechny požadavky, je jí udělen titul Světové školy na závěrečném workshopu – letos byl udělen patnácti školám, mezi nimi i ZŠ Třebenice – gratulujeme! Téma, na které se škola zaměřila, napovídá článek Férové Třebenice na našem webu, teď už si můžete přečíst i o tom, jak probíhal celý rok očima školy.

Sedlčanská základní škola titul získala v roce 2016, a titul by chtěla obhájit. Jedna z aktivit bylo zapojení do sbírky "Kola pro Afriku". Darováním již nepotřebných kol školám v Gambii sedlčanští žáci pomohli zkrátit cestu gambijských dětí do školy a podpořit tak rozvoj podmínek pro lepší budoucnost země. Projekt ale nemyslí "jen" na Afriku. Oprava kol poskytuje práci potřebným lidem v ČR. Dále se také zpracovává netřízený odpad, který by u nás skončil na skládkách.