ZŠ T. G. Masaryka Náchod

Mgr. Helena Koutská
Mgr. Radka Lokvencová
Certifikát bude udělen v roce 2024.

Naše škola právě oslavila 90 let. Nachází se na kopci nad Náchodem, s nádherným výhledem na město a na zámek. Skládá se ze dvou propojených budov, jejichž součástí jsou 3 tělocvičny, velká zahrada se skleníkem, malým jezírkem a moderní hřiště. Naši rodiče a prarodiče pamatují, že tu studovalo i 1000 dětí najednou, dnes nás je kolem 400 a tím pádem máme prostor pro odborné učebny a půlené třídy při vyučování. Na 1. stupni máme plno zájmových kroužků, od 6. ročníku se dělíme na sportovní, jazykové a všeobecné třídy. Posouváme školu dál, protože ji chceme pohodovou, veselou, barevnou, vstřícnou a tolerantní. Jsme partneři jak mezi sebou, tak s učiteli i rodiči. Chceme se dál rozvíjet a zkoušet nové věci.

V minulém roce jsme si vyzkoušeli projekt AC: Chráníme klima a letos začínáme se Světovou školou. Práci s globálními rozvojovými tématy teprve rozjíždíme, i když se jich vlastně dotýkáme často v hodinách, aniž bychom o tom věděli. Baví nás práce v týmu. Zajímá nás dění okolo. Chceme pracovat s tématy, která hýbou světem. Chceme být připraveni na život. A těšíme se, že nás na této cestě bude Světová škola provázet.