Základní škola s RVIT, Teplice, Plynárenská 2953

Světlana Voráčková
Mgr. Marcela Prokůpková
Certifikát Světová škola bude udělen v roce 2024.

Jak již název napovídá, jsme školou věnující se v rozšířené míře výuce informačních technologií a práce s nimi. Kromě toho jsme Ústeckým krajem pověřenou školou k výuce cizinců, čímž jsme velice multikulturní a máme velmi zajímavé spektrum národností napříč třídami. O to více nám jsou blízká globální témata.

Škola disponuje vlastním pozemkem se zahradou, dílnou, dvěma multifunkčními hřišti, nově zrekonstruovanými tělocvičnami, relaxační místností, parlamentním klubem, klubem rodičů, kuchyňkou a vlastní jídelnou. Při škole pracuje výběr kroužků volnočasových aktivit a zároveň spolupracujeme se Salesiánským centrem Štěpána Trochty v Proseticích.

Vzhledem k pestrému národnostnímu složení žáků naší školy, jsou nám globální témata velice blízká, hledali jsme společné téma, kterým se stalo globální téma hladu a plýtvání potravinami. Do projektu Světové školy jsme se přihlásili, abychom si dokázali, že nám globální problémy nejsou lhostejné a jsme schopni hledat možnosti a řešení.