SPŠ a SZŠ svaté Anežky České

Kateřina Richterová
Ing. Pavla Hostašová
Certifikát Světová škola platný od roku 2019 do roku 2021.

Naše škola je výjimečná nejen tím, že je to církevní škola, ale také tím, že máme nižší počet studentů oproti jiným středním školám, tudíž je přístup pedagogů k žákům individuálnější. V rámci školy máme řadu aktivit, do kterých se studenti mohou zapojovat, např. mnoho charitativních projektů.

Globální témata jsou probírána především v rámci předmětů: Humanitní studia, Občanská nauka, Ekonomika. Nejen že se o nich učíme, ale rovněž sledujeme nejrůznější dokumenty, tvoříme projekt. Na den třídních schůzek například chystáme Fair Trade obchůdek. Do Světové školy jsme se zapojili, protože tento projekt může ovlivnit chování nejen nás, ale i lidí kolem. Také se snažíme rozšířit povědomí o globálních tématech a školu to může posunout zase kousíček dál, i co se týče dobrého jména školy.

Školní rok 2018/2019

Swap shop

Cílem akce bylo informovat o problematice módního konzumu a ukázat spolužákům možnost, jak s problematikou bojovat. Informovat ostatní studenty se podařilo formou veřejné prezentace, která byla úvodní aktivitou naší závěrečné akce. Kromě prezentace si studenti připravili informativní letáky, které byly rozvěšeny po stěnách v místnosti, kde se akce konala. Aby si studenti ověřili, co studenti vědí o této problematice, připravili si vstupní dotazníky, které po akci vyhodnotili. Zároveň studenti nezapomněli na zpětnou vazbu a měli připravené i výstupní dotazníky pro návštěvníky akce, aby zjistili, zda se akce líbila a zda přispěla. Během akce si pak návštěvníci mohli vybrat jakékoliv odložené kousky oblečení a módních doplňků. Studenti měli zboží lákavě připraveno a roztříděno, aby byl výběr pro návštěvníky snadný. Aby akce byla příjemnější a pro návštěvníky lákavější, čekalo je i drobné občerstvení, které si studenti nachystali a nabízeli.