Rozvojový večer s MUDr. Janem Trachtou, 28. 11. 2017 Olomouc

23/11/2017

Lékařská praxe v ozbrojených konfliktech a rozvojovém světě

Během přednášky a diskuze představí MUDr. Jan Trachta práci humanitární organizace Lékaři bez hranic v ozbrojených konfliktech a rozvojových zemích z pohledu chirurga. Zajímá vás, jakým výzvám musí čelit zdravotníci a logistici této světově známé organizace v extrémně obtížných podmínkách nejchudších zemí na světě?

Přijďte si 28. listopadu 2017 od 18:00 do Pevnosti poznání poslechnout jeho vyprávění.

MUDr. Jan Trachta vystudoval 2. Lékařskou fakultu v Praze a také studoval na Fakultě humanitních studií UK. V současné době pracuje na Klinice dětské chirurgie v Motole a zároveň má řadu zahraničních zkušeností. Poprvé vyjel jako dobrovolník do indického leprosária v roce 1998, nějaký čas pracoval na Kubě pro Člověka v tísni a od roku 2008 vyjížděl na lékařské mise pod hlavičkou mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic. Jako chirurg působil v Kongu, ve Středoafrické republice, v Jižním Súdánu, v Pobřeží slonoviny, na Haiti a v Sýrii. S organizací Charita Česká republika jezdí operovat do Kambodži, kde má na starosti děti s vrozenou vadou močového a pohlavního ústrojí. V roce 2011 odjel Jan Trachta na dvouletou stáž do Velké Británie, kde pracoval v nemocnicích v Southamptonu a v Oxfordu. V roce 2014 získal literární cenu Magnesia litera za svou knihu Tichý dech: zápisky českého lékaře z Afriky a Haiti.