Rozvojový večer s Erikem Taberym 15. 11. 2017 Olomouc

1/11/2017

Organizace ARPOK  vás zve na další rozvojový večer.

Datum konání: 15. 11. 2017 v 18 hodin

Místo konání: Pevnost poznání, 17. listopadu 7 (areál Korunní pevnůstky), Olomouc

Vývoj vnímání rozvojové a humanitární spolupráce českou společností

Vývoj vnímání rozvojové a humanitární spolupráce českou společností
Žijeme v době, kdy má jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány.

Erik Tabery popisuje českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Je to svým způsobem rozmluva s minulostí o naší budoucnosti, v níž myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla.

Erik Tabery je šéfredaktorem týdeníku Respekt a píše zejména politické komentáře a analýzy. V roce 2003 obdržel cenu Novinářská křepelka pro žurnalisty do 33 let. V roce 2009 získal Cenu Ferdinanda Peroutky a o dva roky později i Novinářskou cenu. Jeho kniha Vládneme, nerušit podle které byl natočen stejnojmenný film, mu vynesla Cenu Toma Stopparda a nominaci na Magnesii Literu. Na Magnesii Literu byla rovněž nominována druhá autorova kniha z roku 2008 Hledá se prezident. Erik Tabery je zároveň autorem námětů k dokumentu Tady je Šloufovo a k dokumentár-nímu seriálu Generace nula.