Proč a jak v Česku lépe vzdělávat o světě

12/3/2020

Jak Česko v posledním období pokročilo v zavádění globálního rozvojového vzdělávání? Proč je důležité českou společnost všech věkových kategorií vzdělávat o světě a jeho souvislostech? Kdo a jak tomu může ze své pozice přispět – na ministerstvech, fakultách, školách, v místních samosprávách či organizacích?

Tyto otázky zodpovídá poslední hodnotící zpráva AidWatch o globálním rozvojovém vzdělávání. Je užitečným a aktuálním zdrojem informací například pro ty  pro všechny, kdo se chtějí o tematice dozvědět více nebo pro ty, kteří naopak svému okolí chtějí vysvětlit, co se skrývá pod zkratkou GRV. 

AidWatch je iniciativa konfederace nevládních organizací CONCORD, sdružující mezinárodní sítě a národní asociace z členských států Evropské unie, jehož cílem je monitorovat a kriticky hodnotit oficiální rozvojovou spolupráci poskytovanou členskými státy EU a Evropskou komisí. Součástí rozvojové spolupráce je i globální rozvojové vzdělávání, které přináší informace o rozvojových tématech ve světě.

Zprávu naleznete zde nebo v sekci "dokumenty" > "ke stažení" pod názvem Globální rozvojové vzdělávání: Proč a jak v Česku lépe vzdělávat o světě.