Proběhla další setkání v rámci Světové školy

27/3/2023

Ve dnech 24.-25. 3. 2023 proběhly v Olomouci dvě akce Světové školy.

Tou první byl Tematicko-metodický seminář pro učitelky a učitele škol, které v letošním školním roce usilují o titul Světová škola. Zaměřoval se na sdílení a hodnocení dosud zrealizovaných kroků v rámci filozofie Světové školy (uč se – zjišťuj – jednej). Součástí byl prostor pro inspiraci, jak dále začleňovat globální témata do různých předmětů. Účastníci pracovali s metodickými materiály do matematiky, občanské výchovy, češtiny a také propojovali čtenářskou gramotnost s globálními tématy. Nedílnou součástí bylo i přemýšlení a reflexe projektové výuky se zaměřením na realizaci místních akcí s globálním přesahem. Hostem sobotního odpoledne byla paní učitelka Jana Chalupová ze ZŠ Doloplazy, která ukázala svoji cestu tvorby projektů se svými žáky.

Semináře se zúčastnili zástupci a zástupkyně 11 škol, které se v letošním školním roce vydaly na cestu za titulem Světová škola:

Tematicko-metodický seminář se konal 24. 3. 2023 dopoledne a celou sobotu 25. 3. 2023. Fotogalerie k Tematicko-metodickému semináři je k dispozici ZDE.

Páteční odpoledne již tradičně připadlo Světovému odpoledni – vzdělávacímu semináři určenému jak pro školy usilující o titul, tak pro školy, které již titul získaly. Skupina se tak rozrostla na úžasných 35 učitelek a učitelů, kteří věnovali páteční odpoledne sdílení svých zkušeností, předávání a čerpání inspirace. Dozvěděli se, jaké místní akce se již dříve na různých školách realizovaly, a jaké se budou konat v letošním školním roce. Součástí Světového odpoledne byla i přednáška arabistky Lenky Hrabalové na téma Blízký východ.

Fotogalerie ke Světovému odpoledni je k dispozici ZDE.