Ohlédnutí za Kabinety

6/5/2021

Milé Světové učitelky, milí světoví učitelé,

Máme za sebou poslední Kabinet Světové školy a máme tak možnost se ohlédnout za touto letošní novinkou.

Když jsme na jaře vyhodnotili, že se společně prezenčně nepotkáme ani na Světovém odpoledni, ani na Semináři, říkali jsme si, že zkusíme najít novou aktivitu, jak Vás trošku propojovat a přibližovat sobě samým navzájem. V tu chvíli nás napadlo, že takovým místem ve školách bývají Kabinety, kam si můžete za kolegy zajít na kávu nebo skleničku a probrat s nimi radosti i obtíže.

Na první výzvu slyšelo 17 z Vás a v příjemné atmosféře jsme spolu mluvili o tom, jak se letos v projektech cítíte a co vám dělá v distanční době radost

Druhý Kabinet se zaměřil na medializaci místní akce a přilákal 7 z Vás.

Závěrečný kabinet konaný toto pondělí (3.5.) pak rámoval Vaši přípravu místních akcí a podílelo se na něm 13 Světových učitelek.

Během všech tří kabinetů jsme společně probrali spoustu otázek. Zároveň jsme však i spoustu nedokázali zodpovědět. Ne vždy to bylo možné a ne vždy nutné. Často tyto nezodpovězené otázky popisovaly Vaše pocity a obavy z neznámé budoucnosti. To podstatné, co Kabinet sledoval, bylo ukázat, že na tyto otázky, projekty a situace nejste sami. I další Vaši kolegové se možná potýkají s něčím podobným a není se třeba strachovat, že právě u Vás by se věci měly pokazit!

Pokud byste si přeci jen s něčím nevěděli rady – například obava z administrativy a termínů – neváhejte napsat svému koordinátorovi/ce. Rádi Vám pomůžeme najít řešení.

Na závěr sdílíme prezentaci z posledního Kabinetu. Podívejte se na ni, je plná vzájemné inspirace! (Kabinet_prezentace)