Herečka Simona Babčáková druhou ambasadorkou Světové školy!

2/5/2023

S radostí a poděkováním vám můžeme oznámit, že druhou ambasadorkou našeho programu Světová škola se stala herečka Simona Babčáková.

K významu práce s globálními tématy ve školní výuce přitom uvedla: „Svět se mění a to velmi rychle a myslím, že je třeba mladou generaci na změny připravit. To ovšem vyžaduje předefinovat si záměr, o co nám ve vzdělávání jde a čeho tím chceme docílit. Proto podporuji Světovou školu, která inspiruje a motivuje školy k tomu, aby doplňovaly výuku o fatální témata a zároveň aby to nebyla didaktická nuda. Svět je příliš zajímavý na to, abychom se ve škole nudili.“

Děkujeme Simoně Babčákové za podporu Světové školy i za zájem o globální témata.

Titul Světová škola udělujeme již od roku 2006 a v tuto chvíli jej může užívat již 115 mateřských, základních a středních škol z celé České republiky. Tento rok přibydou další a již příští rok mezi nimi může být i vaše škola.