Festival globálního rozvojového vzdělávání

18/10/2019

Globální rozvojové vzdělávání (GRV) má České republice i vlastní, již pravidelný festival! Letošní ročník s názvem Klima se mění. A co my? se uskuteční 20. listopadu 2019 od 13:00 do 16:30 v Goethe Institutu (Masarykovo nábřeží 32, Praha 1). Vstup je možný pouze po registraci skrze tento formulář.

Cílem festivalu je odpovědět na následující otázky: Jaká je role ČR v řešení  globálních výzev a ve zmírňování dopadů klimatických změn ve světě? Co pomáhá mladým lidem i široké veřejnosti porozumět otázkám klimatu a jeho celosvětové ochrany? Jak může k ochraně klimatu ve světě přispět občanská společnost a každý z nás?

Akce bude zahájena úvodním slovem Pavla Přibyla, ředitele Českého fóra pro rozvojovou spolupráci, a Kláry Sutlovičové, policy officerky Českého fóra pro rozvojovou spolupráci. Na ně naváže panelová diskuze, které se bude účastnit Alexandr Sporýš (Ministerstvo zahraničních věcí ČR), Jiří Preis (Západočeská univerzita v Plzni), Michal Žák (Česká televize a Univerzita Karlova), Petr Doubravský (Fridays for future) a František Brauner (Gymnázium Olomouc-Hejčín, koordinátor Světové školy). Panelovou diskuzí vás provede Martina Mašková, redaktorka Českého rozhlasu.

Budou následovat tři paralelní workshopy, na které se můžete přihlásit prostřednictvím registračního formuláře výše. Tamtéž naleznete více informací ohledně jejich obsahu a lektorů: Konec doby plastové (ARPOK), Stavění věží – simulační hra o klimatu (NaZemi) a Jak učit o klimatické změně? Podpoří vás nový online videokurz! (Člověk v tísni, vzdělávací program Varianty).

Festival se koná v rámci Týdne globálního vzdělávání – celoevropské iniciativy pořádané North-South Centre při Radě Evropy. Akce je podpořena z prostředků Evropské unie a České rozvojové agentury a koná se pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.