Ambasador Světové školy Jan Lukačevič: Úkolem vzdělávání bude vnímat světové dění v širším kontextu.

20/6/2023

Rádi bychom vám představili dalšího ambasadora programu Světová škola. Jsme velmi rádi, že naši nabídku stát se ambasadorem tohoto programu přijal i kosmický inženýr Jan Lukačevič.

„Světová škola je pro mě přístup, jak ověřeným a vyzkoušeným způsobem pracovat se studenty a žáky, tak aby se naučili vnímat světové dění v širším kontextu. Protože to bude úkolem vzdělávacích institucí v příštích letech,“ popisuje Jan Lukačevič své vnímání Světové školy v krátkém videu.

Uvádí v něm i čtyři důvody, proč by se podle něj školy měly zapojit do programu Světová škola:

• Je to vynikající metodická podpora v tom jak studenty a žáky vést.
  • Je to ohromné množství materiálů, se kterými se dá ve výuce pracovat a dělat ji zajímavější a bohatší.
  • Je to certifikát kvality. Je ověřeno, že když budete postupovat tímto způsobem, bude to fungovat.
  • Je naše povinnost, aby žáci byli připraveni na svět kolem nás a byli aktivními občany.

Podívejte se na celé video: