Základní škola Plavy okres Jablonec nad Nisou

Adresa

Plavy 65, Plavy 468 46

Koordinátorka světové školy

Mgr. Marie Navrátilová

Vedení školy

Mgr. Marie Navrátilová

Webová stránka

zsplavy.cz

Certifikát

Certifikát Světová škola platný od roku 2022 do roku 2024.

O škole

Naše škola je výjimečná energií a chutí do života. U nás učíme děti s láskou a srdcem na dlani. Jsme malá škola s hromádkou prcků co chtějí změnit svět hned teď! Začali jsme v rámci projektu Ekoškola pracovat na tématu Klimatická změna, Voda a Biodiverzita. Jsme teprve v začátcích, ale máme hromadu nápadů jak tato témata lépe vtáhnout do klasické výuky. Nevím jestli se úmyslně ucházíme o titul Světové školy. Pro nás byl vstup do tohoto projektu spíš takovou příležitostí patřit do něčeho většího s čím souzníme. Do teď jsme byli taková malá „bezvýznamná“ škola zapomenutá uprostřed Jizerských hor. Tento projekt nám dává odvahu a sílu vystoupit a učit děti pomáhat Zemi a všem bytostem na ní.

 

školní rok 2021/2022

Životní prostředí – porozumění potřebě zachovat a zlepšit kvalitu současného života a prostředí na všech místech planety s ohledem na lidi i ekosystémy

Naším cíle bylo především rozšířit povědomí o globálních problémech. Primárně pro nás není důležité informovat o jednotlivých ukazatelích, ale ukazovat lidem souvislosti (např. proč je nutné, aby nevyhynuli predátoři). S žáky toto téma řešíme dlouhodobě v průběhu roku, tato akce měla za cíl rozšířit informace minimálně mezi občany naší obce.
Před jarmarkem jsme pořádali množství jiných akcí - uklízeli jsme s rodiči Plavy, společně jsme sázeli stromy a účastnili se kampaně „Obyčejného hrdinství“. Tyto dobrovolné především rodinné, víkendové aktivity jsou pro nás jasným ukazatelem, koho téma zajímá a kdo oněm má povědomí. Jelikož zrovna tyto aktivity pořádáme dlouhodobě, máme vytipované rodiče, kteří se této problematice aktivně věnují. Na závěr jarmarku byl výtěžek předán Zoologické zahradě Liberec, se kterou spolupracujeme v projektu na záchranu líhnišť karet obrovských na ostrově Bangkaru.

Zpět na školy podle roku získání certifikátu

Zpět na školy podle krajů


KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM