CZŠ sv. Ludmily Hradec n. Moravicí, pob. Opava

Adresa

Slavkovská 140/2, Opava, 74707 Opava 7

Koordinátorka světové školy

Blanka Závorková, Marie Šoltisová

Vedení školy

Ing. Tomáš Honěk

Webová stránka

https://czs-hradec.edupage.org

Certifikát

Certifikát Světová škola platný od roku 2021 do roku 2023.

O škole

Církevní základní škola svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí

(pobočka Opava)

Snažíme se být školou přívětivou, aby se zde všichni cítili dobře a rádi se vraceli. Ve škole vládne mezi pedagogy i žáky přátelská, upřímná a otevřená atmosféra. Pohoda a veselí jsou základem rodinného klimatu. Jsme školou katolickou a vše, co konáme je prodchnuto vírou. Stavíme na křesťanských tradicích, a proto nám nemohou a ani nejsou lhostejná témata, která se nás zdánlivě netýkají. Dětem se snažíme přiblížit globální témata různým způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s organizacemi, které pomáhají potřebným. Účastníme se například projektu Adopce na dálku, podporujeme projekt Adopce na blízko, pomáháme a spolupracujeme organizacemi SADBA, Likvidace Lepry a podobně. Na pobočce školy pracuje 6 akčních  pedagogů, a není tedy problém uspořádat nejrůznější akce či projekty (namátkou např. práce s knihou „Největší přání“ – problematika globalizace, odpovědná spotřeba, „Bez palmáče“ – problematika používání palmového oleje, „Dnes jím jako Ind, Angolan“ – seznámení dětí s životem v jiných částech světa). Líbí se nám filozofie projektu SVĚTOVÁ ŠKOLA a rádi bychom se nechali inspirovat také zde.

 

Školní rok 2021/2022

Moře, záleží nám na Tobě!

Cílem bylo dětem i veřejnosti přiblížit, že ač je moře daleko, je pro nás velice důležité, naučit děti, jak moře chránit a pomáhat mu, hospodařit lépe s odpadovým materiálem a nenakupovat nový. Žáci uspořádali naučnou výstavu svých výtvarných a literárních prací na téma moře pro děti a jejich rodiče v městské knihovně Petra Bezruče v Opavě. Pro účastníky výstavy připravili vědomostní soutěž Moře, záleží nám na tobě. Výstavu je také možné i s připravenou soutěží zapůjčit dalším školám. 

Rodiče i žáci uháčkovali mořská zvířátka pro školní aukci a výtěžek z prodeje podpořil organizaci Mořské želvy a uprchlíky z Ukrajiny.  

Během celého roku žáci vymýšleli nejrůznější využití pro recyklovaný materiál, z nichž poté vytvořili katalog nápadů na výrobky z odpadového materiálu, který bude sloužit jako inspirace pro ostatní. Katalog byl slavnostně pokřtěn na zahradní slavnosti pro žáky i veřejnost.

 

A jak akci hodnotí žáci?

K. S. – „Nejvíce mě zaujalo, že jsme recyklovali a pokaždé jsme vyráběli něco jiného a zajímavého. Nebylo to pořád stejné.“

K. S. – „Naučila jsem se toho hodně o různých živočiších a o moři.“

 

školní rok 2020/2021

ZÁZRAK VODA

Toto téma si vybrali žáci opavské pobočky Církevní základní školy svaté Ludmily při podzimní distanční výuce. V projektu společně s dětmi pronikáme do tajemství Vody, seznamujeme se s její důležitostí a snažíme se dětem předat, zda je vody a zvláště té pitné na Zemi dostatek, jak se o ni starat, jak s ní dobře hospodařit. Rádi bychom do konce školního roku připravili nejen pro děti naší školy, ale také pro veřejnost Zahradní slavnost, na které bychom i ostatním přiblížili interaktivně toto téma, z dobročinného jarmarku věnovali vybranou finanční částku na „vodní“ projekty v rozvojových zemích: https://www.skutecnydarek.cz/, nakoupili perlátory pro školu, a hlavně bychom při této příležitosti otevřeli novou geocachingovou stezku s názvem Zázrak voda, která by široké veřejnosti zábavnou formou téma vody přibližovala. Cesta by měla vést kolem řeky Velká z Opavy Jaktaře k rybníku do Stěbořic. Myslíme si, že tato forma bude schůdná i v případě nepříznivé epidemiologické situace a může se stát zpříjemněním volných chvil.

 

 

Zpět na školy podle roku získání certifikátu

Zpět na školy podle krajů


KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM