ZŠ a MŠ Olomouc Svatoplukova 11

Adresa

Svatoplukova 11, 779 00 Olomouc

Koordinátorka světové školy

Mgr. Kristýna Křupalová

Vedení školy

Mgr. Jiří Vymětal

Webová stránka

www.zssvatoplukova.cz/

Certifikát

Certifikát Světová škola platný od roku 2019 do roku 2021.

O škole

Jsme škola a školka s jasnou vizí otevřenosti světu. Je pro nás samozřejmostí plynulý přechod z předškolního vzdělávání do školního. Naší cestou je záživné vyučovaní s prvky projektové výuky, dostatek pohybu a času na vzduchu.

Jsme zapojení do projektu EKO škola, vysazujeme ovocné stromy v naší městské části, třídíme odpad, pořádáme akce s charitativním přesahem, podílíme se na kulturních akcích při vítání občánků, oslavách jubilantů. Spolupracujeme s Olomouckou Charitou, ve spolupráci s komisí městské části Řepčína se pravidelně podílíme na úklidu řeky Moravy, …

Domníváme se, že naše žáky provázíme školním životem s co největší možnou úctou a respektem k jejich potřebám. Jsme nastavení k tomu tvořit a posílat dobro do všech koutů republiky, snad i dál. Rádi bychom byli inspirací nejen našemu okolí, ale nejlépe celému SVĚTU! ;) A to je důvod, proč se ucházíme o titul Světová škola.

 

POŘÁDANÉ MÍSTNÍ AKCE

2018/2019

Férová snídaně

Cílem akce byla mimo jiné osvěta ve všech ročnících a vyhledávání informací a prohlubování zájmu žáků o oblast fair trade. Ti se připojili se k celorepublikové akci fair trade snídaně, jedná se o největší českou akci na podporu fair trade a odpovědné spotřeby. Každá třída si dala za cíl výrobu jednoho až dvou pokrmů, vyrobených hlavně z výrobků fair trade či lokálních farem. Během snídaně dobrovolníci z každé třídy nabízeli své dobroty. 

Jak se akce líbila žákům?

E. B., 6. třída – Férová snídaně byla super. Vyšlo nám počasí, přišlo hodně lidí. Příští rok bych chtěla, aby jich přišlo ještě víc. Mohla bych některé lidi pozvat osobně.

J. K., 6. třída  – Moc se mi líbilo, že jsme měli kvíz o ceny. Dozvěděli jsme se hodně nových věcí během snídaně a taky bylo super, že tam byli sportovní stanoviště a mohli jsme tam i blbnout s klukama.

A. Č., 7. třída – Férová snídaně byla dobrá, ale ještě víc se mi líbilo, když jsme se učili o férové módě, dozvěděla jsem se totiž věci, o kterých jsem nikdy neslyšela. Moje mamka pracuje v obchodě s oblečením a já jsem jí mohla říct hodně věcí. Celý rok, kdy jsme se dozvídali o fair trade pro mě byl super.

 

Zpět na školy podle roku získání certifikátu

Zpět na školy podle krajů


KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 777 761 784
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Jitka Holasová
jitka.holasova@clovekvtisni.cz
+420 723 717 944
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM