Školka v lese, Prostor plus

Adresa

Brankovická 1417, Kolín, 28002

Koordinátorka světové školy

Michala Forstová

Vedení školy

Eva Kramářová

Webová stránka

https://www.skolkavlese.cz/

Certifikát

Certifikát Světová škola platný od roku 2019 do roku 2021.

O škole

Naše školka pracuje podle konceptu „respektovat a být respektován“, inspiruje se montessori, waldorfskou a lesní pedagogikou. Snažíme se pro děti vytvářet bezpečné a inspirativní prostředí, v rámci kterého se učíme respektu k sobě navzájem i ke světu kolem nás.

Naše děti jsou velmi zvídavé, pozorují vše, co se kolem nich děje. Díky tomuto narážíme na globální témata často velmi přirozeně a diskutujeme o nich. Naše školka je umístěna hned vedle lesoparku, což nám umožňuje být blíže přírodě a ekologická témata jsou na denním pořádku.

V současnosti již s dětmi světová témata probíráme. Chceme se naučit je lépe zařazovat do každodenního provozu a být „opravdu světoví“.

 

školní rok 2018/2019

Pojďme na to od lesa aneb s dětmi o odpadu a bezobalu

Mezi cíle akce patřilo především rozšíření informací a pohledu dětí na problematiku odpadu mezi širší veřejnost. Chtěli jsme ovlivnit obsah baťůžků dětí či návyků v domácnostech účastníků akce. Na začátku akce pro rodiče bylo připravené recyklační tvoření. Ze starých ponožek vznikaly žonglérské poiky, z plat od vajec velikonoční dekorace a ruličky od toaletního papíru se použily jako květináčky pro bylinky. Poté následovala beseda s dětmi a paní Zuzanou Janglovou, majitelkou ekologického a bezobalového obchodu v Kolíně a zastánkyně Pomalé domácnosti. Představila problém nadprodukce, shromažďování majetku i nadměrného nakupování. Návštěvníkům akce poskytla tipy, například kde kupovat stáčené prací nebo úklidové prostředky. Mluvila i o tom, jak funguje dnešní marketing u ekologického nebo bezobalového prodeje a že je třeba, aby si potencionální zákazníci zjišťovali fakta a prověřovali, kde nakupují.

svetova skola_pozvánka

 

 

 

 

školní rok 2019/2020

Pojďme na to od lesa, aneb každá kapka dobrá (online)

Letos jsme se věnovali tématu vody, její důležitosti pro život, jejímu nedostatku a plýtvání. S dětmi jsme dělali různorodé pokusy s vodou, abychom se o ní co nejvíce dozvěděli. Taky jsme se naučili s vodou šetřit a využívat ji efektivně. Celý rok měl být zakončen akcí, která byla určena spřízněným školkám, školám a příznivcům Školky v lese. Cílem akce bylo účastníkům předat naše znalosti a tipy, jak s vodou zacházet šetrněji. Zároveň jsme měli v plánu uspořádat sbírku peněz, za které jsme chtěli koupit skutečné dárky od Člověka v tísni, které souvisí s vodou. Vzhledem k ztížené situaci kvůli opatřením proti šíření koronaviru, jsme akci nemohli uspořádat a rozhodli jsme se tak veřejnost o našem projektu informovat skrz video a sbírku peněz si udělat ve školce. Na video jsme dostali velmi pozitivní zpětné reakce, povedlo se nám vybrat 2 800 Kč za což jsme pořídili hned několik Skutečných dárků.

Podrobněji ve Zpravodaji na s. 7 https://www.svetovaskola.cz/download/docs/1261_zpravodaj-prosinec-2020.pdf 

 

 

školka v lese_kapka

 

 

 

 

školní rok 2020/21

Pojďme na to od lesa, aneb každý strom se počítá (součástí V LESE FESTU)

Chtěli jsme upozornit na důležitost stromů pro život. Předat informace o tom, proč je k životu potřebujeme nejen my, ale i zvířata a příroda obecně. Během roku jsme s našimi dětmi dělali aktivity, díky kterým mohly stromy poznávat a vštipovat si o nich informace. Následně jsme to vše převedli do stezky, kterou jsme nainstalovali ve vedlejším lesoparku, aby se to vše dostalo i k veřejnosti (na našich webových stránkách je i online verze). Více na https://hipsterka.cz/festival-vlesefest-odstartoval-stezku-veverky-agaty/ a https://www.skolkavlese.cz/stromy/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět na školy podle roku získání certifikátu

Zpět na školy podle krajů


KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM