Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České

Adresa

1. máje 249/37, Odry

Koordinátorka světové školy

Kateřina Richterová

Vedení školy

Ing. Pavla Hostašová

Webová stránka

www.cssodry.cz

Certifikát

Certifikát Světová škola platný od roku 2019 do roku 2021.

O škole

Naše škola je výjimečná nejen tím, že je to církevní škola, ale také tím, že máme nižší počet studentů oproti jiným středním školám, tudíž je přístup pedagogů k žákům individuálnější. V rámci školy máme řadu aktivit, do kterých se studenti mohou zapojovat, např. mnoho charitativních projektů.

Globální témata jsou probírána především v rámci předmětů: Humanitní studia, Občanská nauka, Ekonomika. Nejen že se o nich učíme, ale rovněž sledujeme nejrůznější dokumenty, tvoříme projekty… Na den třídních schůzek například chystáme Fair Trade obchůdek.

Do Světové školy jsme se zapojili, protože tento projekt může ovlivnit chování nejen nás, ale i lidí kolem. Také se snažíme rozšířit povědomí o globálních tématech a školu to může posunout zase kousíček dál, i co se týče dobrého jména školy.

 

školní rok 2018/2019

Swap shop

Cílem akce bylo informovat o problematice módního konzumu a ukázat spolužákům možnost, jak s problematikou bojovat. Informovat ostatní studenty se podařilo formou veřejné prezentace, která byla úvodní aktivitou naší závěrečné akce. Kromě prezentace si studenti připravili informativní letáky, které byly rozvěšeny po stěnách v místnosti, kde se akce konala. Aby si studenti ověřili, co studenti vědí o této problematice, připravili si vstupní dotazníky, které po akci vyhodnotili. Zároveň studenti nezapomněli na zpětnou vazbu a měli připravené i výstupní dotazníky pro návštěvníky akce, aby zjistili, zda se akce líbila a zda přispěla. Během akce si pak návštěvníci mohli vybrat jakékoliv odložené kousky oblečení a módních doplňků. Studenti měli zboží lákavě připraveno a roztříděno, aby byl výběr pro návštěvníky snadný. Aby akce byla příjemnější a pro návštěvníky lákavější, čekalo je i drobné občerstvení, které si studenti nachystali a nabízeli.

 

 

 

 

Zpět na školy podle roku získání certifikátu

Zpět na školy podle krajů


KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Kateřina Sobotková
katerina.sobotkova@clovekvtisni.cz
+420 604 204 379
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Ondřej Klímek
ondrej.klimek@arpok.cz
+420 581 111 907
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Kateřina Lánská
katerina.lanska@clovekvtisni.cz
+420 778 442 555
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2021 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM