Základní škola logopedická Ostrava

Adresa

Paskovská 92 Ostrava-Hrabová, 720 00

Koordinátorka světové školy

Lenka Zajícová

Vedení školy

Mgr. René Macháč

Webová stránka

www.zs-klokanek.cz

Certifikát

Certifikát Světová škola platný od roku 2018 do roku 2020.

O škole

2017/18:

Cesta čokolády

Projekt byl zaměřen na přiblížení problematiky konvenční a Fair trade produkce kakaa a výroby čokolády. Během projektu se žáci seznámili jak s teoretickými informacemi týkajícími se Fair trade a produkce kakaových bobů, tak s praktickou výrobou čokolády.

2018/19

Den hmyzu

Obec Hrabová, kde se nachází naše škola, si jako okrajová část města Ostravy stále udržuje svůj venkovský charakter. Právě to je ale v posledních letech důvodem, proč Hrabovou vyhledává řada lidí pro stavbu svých rodinných domů. Doposud volná příroda, která tvořila velkou část území obce, se začíná proměňovat stavební parcely a zahrady nově stavěných domů. Stejně jako ve zbytku světa tak ubývá životního prostoru pro hmyz.

Cílem akce bylo široké veřejnosti představit význam hmyzu přírodě a nabídnout řešení, která i na upravených zahradách poskytnou hmyzu potřebný životní prostor. Tyto aktivity směřují k zlepšení životního prostředí lokálního hmyzu.

Během jara vyráběli žáci 7. - 9. ročníků rámy na hmyzí domky a získávali materiál, který se použil při jejich dotváření během workshopu. Žáci 9. ročníků zajišťovali propagaci – roznos letáků do institucí, kontakt obecní samosprávy. Během samotného hmyzího dne pak žáci zajišťovali personální zajištění stanovišť, kde probíhaly jednotlivé aktivity akce: stanoviště výroby hmyzích domků, malování na obličej, stanoviště výroby krmítek pro motýly, obsluha ohniště…

Akce se zúčastnilo více než 150 návštěvníků. Úspěch akce překonal naše očekávání. Během první hodiny akce návštěvníci dotvořili a odnesli všechny připravené hmyzí domky a zaplnili zahradu školy pro připravené besedy. Příští rok bychom akci rádi zopakovali s rozšířenou paletou aktivit, které by umožnily zapojená dalších skupin žáků – nové aktivity by směřovaly k praktickým ukázkám zakládání motýlí louky či kooperaci s žáky, kteří rozvíjejí své schopnosti drobného podnikání při zakládání bylinkových truhlíků určených k prodeji.

 

 

 

 

 

Zpět na školy podle roku získání certifikátu

Zpět na školy podle krajů


KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM