Reminder: Přihlaste se na Summit Světových škol 2021!!

Summit Světových škol se blíží rychlostí blesku!

Proto se nezapomeňte včas přihlásit na společnou dopolední část, která nabídne bohatý program, např. v podobě příběhů známých osobností, zabývajících se klimatickou změnou. Kdo jsou tito lidé vám napoví naše nová video upoutávka:

Přihlásit se také můžete na odpolední část, která nabízí tematicky barevnou paletu workshopů pro pedagogy. Více informací najdete na webu Člověka v Tísni nebo na facebookové události: https://www.facebook.com/events/213768586924862

A co na letošní Summit říká koordinátorka globálního rozvojového vzdělávání v Člověku v tísni Veronika Ambrozyová?

„Na letošním Summitu Světových škol chceme ukázat příběhy konkrétních lidí, kterých se dotýká klimatická změna, ale kteří zároveň hledají řešení a mají chuť svět kolem sebe měnit. Mám radost, že se nám povedlo dát dohromady příběhy z celého světa – od České republiky přes polární oblasti až po tropický ostrov v Pacifiku. Právě osobní příběhy nám totiž pomáhají poznat a pochopit velká abstraktní témata, mezi něž klimatická změna patří, a příklady konkrétních řešení nám dodávají naději a motivaci. Celému summitu bude předcházet ještě večerní debata O klimatické spravedlnosti, která prozkoumá společenskou rovinu klimatické změny více do hloubky a ze systémového hlediska."

Máme se na co těšit, tak na viděnnou 15.6.!

Ondřej Klímek
ondrej.klimek@arpok.cz

Kateřina Lánská