Ohlédnutí za Kabinety

Milé Světové učitelky, milí světoví učitelé,

Máme za sebou poslední Kabinet Světové školy a máme tak možnost se ohlédnout za touto letošní novinkou.

Když jsme na jaře vyhodnotili, že se společně prezenčně nepotkáme ani na Světovém odpoledni, ani na Semináři, říkali jsme si, že zkusíme najít novou aktivitu, jak Vás trošku propojovat a přibližovat sobě samým navzájem. V tu chvíli nás napadlo, že takovým místem ve školách bývají Kabinety, kam si můžete za kolegy zajít na kávu nebo skleničku a probrat s nimi radosti i obtíže.

Na první výzvu slyšelo 17 z Vás a v příjemné atmosféře jsme spolu mluvili o tom, jak se letos v projektech cítíte a co vám dělá v distanční době radost

Druhý Kabinet se zaměřil na medializaci místní akce a přilákal 7 z Vás.

Závěrečný kabinet konaný toto pondělí (3.5.) pak rámoval Vaši přípravu místních akcí a podílelo se na něm 13 Světových učitelek.

Během všech tří kabinetů jsme společně probrali spoustu otázek. Zároveň jsme však i spoustu nedokázali zodpovědět. Ne vždy to bylo možné a ne vždy nutné. Často tyto nezodpovězené otázky popisovaly Vaše pocity a obavy z neznámé budoucnosti. To podstatné, co Kabinet sledoval, bylo ukázat, že na tyto otázky, projekty a situace nejste sami. I další Vaši kolegové se možná potýkají s něčím podobným a není se třeba strachovat, že právě u Vás by se věci měly pokazit!

Pokud byste si přeci jen s něčím nevěděli rady – například obava z administrativy a termínů – neváhejte napsat svému koordinátorovi/ce. Rádi Vám pomůžeme najít řešení.

Na závěr sdílíme prezentaci z posledního Kabinetu. Podívejte se na ni, je plná vzájemné inspirace! (Kabinet_prezentace)KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM