Proč a jak v Česku lépe vzdělávat o světě

Jak Česko v posledním období pokročilo v zavádění globálního rozvojového vzdělávání? Proč je důležité českou společnost všech věkových kategorií vzdělávat o světě a jeho souvislostech? Kdo a jak tomu může ze své pozice přispět – na ministerstvech, fakultách, školách, v místních samosprávách či organizacích?

Tyto otázky zodpovídá poslední hodnotící zpráva AidWatch o globálním rozvojovém vzdělávání. Je užitečným a aktuálním zdrojem informací například pro ty  pro všechny, kdo se chtějí o tematice dozvědět více nebo pro ty, kteří naopak svému okolí chtějí vysvětlit, co se skrývá pod zkratkou GRV. 

AidWatch je iniciativa konfederace nevládních organizací CONCORD, sdružující mezinárodní sítě a národní asociace z členských států Evropské unie, jehož cílem je monitorovat a kriticky hodnotit oficiální rozvojovou spolupráci poskytovanou členskými státy EU a Evropskou komisí. Součástí rozvojové spolupráce je i globální rozvojové vzdělávání, které přináší informace o rozvojových tématech ve světě.

Zprávu naleznete zde nebo v sekci "dokumenty" > "ke stažení" pod názvem Globální rozvojové vzdělávání: Proč a jak v Česku lépe vzdělávat o světě. 

 

 KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM