Světové školy v Třebenicích a v Sedlčanech

Základní školy v Třebenicích i v Sedlčanech jsou dvě z osmdesáti čtyř dalších českých škol, které získali titul Světová škola. Zasloužily si ho tím, že začleňují globální témata do výuky. Podívejte se, jak vypadal první rok v projektu v Třebenicích a na jaké téma se zaměřují v Sedlčanech. 

Jako každý projekt, i Světová škola má své fáze. Pokud škola splnila všechny požadavky, je jí udělen titul Světové školy na závěrečném workshopu - letos byl udělen patnácti školám, mezi nimi i ZŠ Třebenice - gratulujeme! Téma, na které se škola zaměřila, napovídá článek Férové Třebenice na našem webu, teď už si můžete přečíst i o tom, jak probíhal celý rok očima školy.

Sedlčanská základní škola titul získala v roce 2016, a titul by chtěla obhájit. Jedna z aktivit bylo zapojení do sbírky "Kola pro Afriku". Darováním již nepotřebných kol školám v Gambii sedlčanští žáci pomohli zkrátit cestu gambijských dětí do školy a podpořit tak rozvoj podmínek pro lepší budoucnost země. Projekt ale nemyslí "jen" na Afriku. Oprava kol poskytuje práci potřebným lidem v ČR. Dále se také zpracovává netřízený odpad, který by u nás skončil na skládkách.KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM