Voda nad zlato - ZŠ Jindřichov, okres Bruntál

Voda nad zlato – komunitní akce Světové školy ZŠ a MŠ Jindřichov

„Myslím, že letošní akce měla velký úspěch, protože aktivity byly velmi rozmanité, neotřelé, a i když se vztahovaly k vážnému tématu, byly jistým dílem i zábavné, “říká vedoucí týmu Světové školy paní Alena Grossová ze ZŠ a MŠ Jindřichov.

Tématem našeho letošního projektu a komunitní akce, která se konala 8. 2. 2018, byla Voda nad zlato. Abychom co nejvíce zapojili jak žáky, tak návštěvníky naší akce, vymysleli jsme opravdu zajímavá stanoviště našeho workshopu. Návštěvníci mohli i zakoupením keramické kapičky přispět na konto UNICEF, kam jsme věnovali letošní příspěvek v hodnotě 4 736,- Kč. Díky tomu budou nakoupeny čistící tablety na vodu v projektu „Nezávadná voda“.

Co si mohli žáci i rodiče vyzkoušet?

1. Jak daleko jsme ochotni jít pro vodu? To si žáci a návštěvníci akce vyzkoušeli na běhacích pásech. No, asi by brzy zemřeli žízní, protože byli unaveni už po pár metrech. Odměnou jim byla láhev“ jemně kontaminované vody“ v láhvi, která je měla upozornit na co, jakou vodu pijí často lidé v Africe.

2. Dalším stanovištěm byl vodní bar. Tady došlo na ochutnávku a hodnocení různých druhů vody. Od kohoutkové, balené, filtrované až po upravenou čistícími tabletami. Ta návštěvníkům moc nechutnala, ale uznali, že kdyby neměli na výběr, byli by rádi i ta tuhle.

3. Děti i dospělí si také mohli vyzkoušet překážkovou dráhu s kyblíkem vody na hlavě. Jejich úkolem bylo zdolat dráhu v co nejkratším čase a ještě nevylít ani kapičku vody.

4. V jiném koutku si lidé mohli otestovat, jaké mají povědomí o množství spotřebované vody při běžných činnostech v domácnosti. Následně se dověděli, jak lze jednoduše a s minimálními náklady doma vodu ušetřit.

5. Dále se návštěvníci komunitní akce dověděli, co se s tělem děje, když má vody nedostatek, jaké jsou výhody a nevýhody vody kohoutkové a balené.

Jak celou akci vidí učitelé a žáci?

„Velmi povedená akce, která přilákala nejen řady rodičů. Překvapilo mě obrovské zastoupení, nadšení a podpora ze strany našich žáků. Nápaditost jednotlivých stánků a promyšlenost celého projektu zaslouží určitě palec nahoru, “ říká Jana Zábranská, učitelka na ZŠ a MŠ Jindřichov

„Krásné, přesvědčivé, sama jsem se přistihla, jak se zamýšlím nad tím, zda doma plýtváme či šetříme,“ uvedla Hana Smolíková, učitelka na ZŠ a MŠ Jindřichov

„Jsem ráda, že jsme mohli pomoct lidem v Africe, že jsme nasbírali peníze, aby mohli pít čistou vodu, říká s radostí devítiletá Sabina Budínská ze 4. ročníku.

„Jsem rád, že nemusím chodit tak daleko pro vodu a že ji máme dost,“ hodnotí jedenáctiletý Zdeněk Špiryt ze šestého 6. ročníku.

Autor: Mgr. Alena Grossová

 KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Zuzana Daubnerová
zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz
+420 731 551 348
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Lenka Pánková
lenka.pankova@arpok.cz
+420 737 354 499
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz


Petra Svatková
petra.svatkova@adra.cz
+420 734 350 031

KONTAKT PRO MÉDIA
Václav Zeman
vaclav.zeman@clovekvtisni.cz
+420 778 411 275
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

Cookies

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2022 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM