Vypuklo období místních akcí. Na co nezapomenout?

Už máte podrobný plán akce? A místního partnera, který vám pomáhá s její organizací či vás jinak podporuje? Dokonce se vám podařilo sehnat kontakt na redaktora z místního tisku... A ladíte, jak to všechno bude do sebe zapadat... Ano, období místních akcí je tady. Na co si dát pozor a co neopomenout??

• ANALÝZA RIZIK aneb záložní plán

Připraveného nic nepřekvapí, proto mít v záloze, co dělat, když bude pršet, nebo když přijde příliš mnoho lidí, či naopak méně, než jste čekali, může výrazně pomoci při samotné akci. Myslete na rizika nejen s ohledem na počasí a počet návštěvníků, ale také na rizika aktivit, které jsou součástí vaší akce.

• DOKUMENTACE

Při finálních přípravách akce je důležité si dobře rozdělit role. Ten z žáků, či učitelů, který bude mít na starost dokumentaci akce, může kromě fotek pořídit také krátký videozáznam, který zachytí atmosféru akce se vším všudy. Zn. Kontakty na novináře a místní partnery vždy s sebou! ;-)

• EVALUAČNÍ BOXY PRO ŽÁKY

Určitě využijte evaluačních boxů pro žáky, které vám pomohou zachytit zpětnou vazbu o celé akci a jejich použití je opravdu snadné. Najdete je v sekci formuláře ZDE.

• PODKLADY PRO ZÁVĚREČNOU ZPRÁVU

Před akcí si projděte závěrečnou zprávu a zjistěte, jaké informace o akci budete zpětně potřebovat. Při psaní zprávy potom ušetříte hodně času! Formát zprávy hledejte taktéž ve formulářích ZDE.

Hodně štěstí!

Daniela Bartáková
daniela.bartakova@mkc.cz

Nikola Páleníčková