Lekce (učební jednotka) ke GRV tématu

Březen je ve Světové škole doba, kdy mají nově zapojené školy za úkol poslat koordinátorce 1 učební lekci na vybrané globální téma. Jde o indikátor ke kritériu 1: Témata GRV jsou součástí života školy.

Protože jde o fázi „UČ SE“, předpokládáme, že téma lekce je shodné se zvoleným problémem, který se škola rozhodla daný školní rok řešit. Není ale překážkou zaslat učební lekci na jiné téma. Koneckonců lekce vznikala v počáteční fázi projektu, kdy žáci ve spolupráci s pedagogy téma teprve vybírali. Víme ale, že začátek školního roku je náročný - proto necháváme termín poslání učební lekce až na jaro, kdy je více času.

Stejně jako v dalších oblastech projektu, i s tímto Vám chceme pomoci a poskytnout inspiraci. Na webu Světové školy, v sekci „Dobrá praxe“ > “lekce GRV“ naleznete příklady lekcí, seřazené podle stupně a jasně označené tématem (heslo je 6311).

Lekci je třeba zaslat v podobě vyplněného formuláře Učební lekce, který naleznete v sekci „ke stažení“ > „dokumenty“.

K lekci jsme připraveny vám poskytnout zpětnou vazbu a společně ji doladit tak, aby byla připravena k uveřejnění na webu a mohli ji využít další projektoví kolegové.

 

Moc se těšíme na Vaše lekce!

 

Tým Světové školyKONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Kateřina Sobotková
katerina.sobotkova@clovekvtisni.cz
+420 604 204 379
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Ondřej Klímek
ondrej.klimek@arpok.cz
+420 581 111 907
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz/opravdovysvet


Kristýna Hejzlarová
kristyna.hejzlarova@adra.cz
+420 733 169 638

KONTAKT PRO MÉDIA
Kateřina Lánská
katerina.lanska@clovekvtisni.cz
+420 778 442 555
Máte připomínky k webu?
Napište nám!

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha


©2019 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM