Kontakty

Kateřina Sobotková

Kateřina vystudovala obor učitelství: český jazyk a literatura – pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1998 vyučovala češtinu, výchovu k občanství a společenské vědy na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. 

Více...

Působila jako lektorka kurzů češtiny pro cizince a je akreditovanou lektorkou programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení. Od roku 2011 pracuje ve vzdělávacím programu Varianty společnosti Člověk v tísni, kde začínala jako metodička v projektu Jak efektivně vyučovat průřezová témata a současně rozvíjet čtenářství. V současné době koordinuje projekt Světová škola a působí jako pedagogická konzultantka v projektu Pomáháme školám k úspěchu (The Kellner Family Foundation).

Má syna a dceru. Ve volném čase ráda čte, chodí za kulturou a věnuje se turistice.

karin.majerova@arpok.cz
+420 581 111 907

Karin Majerová

Karin vystudovala obor učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a poté učila na ZŠ v Jaroměřicích. Dále pracovala jako asistentka vedení např. ve firmě Siemens s.r.o. v Praze. 

Více...

V letech 2009-2016 působila v neziskové organizaci MOST, o.p.s. na pozicích koordinátora projektů ZRS v Himálaji, fundraisera a manažera projektů globálního rozvojového vzdělávání. V Himálaji pracovně strávila osm měsíců. Dále působila v programech sociální integrace společnosti Člověk v tísni v Prostějově. V Olomouci nyní externě učí češtinu pro cizince v Centru na podporu integrace cizinců a v organizaci SOZE. V ARPOKu pracuje od léta 2015, je součástí týmu projektu zaměřeného na migraci s názvem Na cestě, lektoruje programy globálního rozvojového vzdělávání a zajišťuje objednávky programů pro školy. Zajímá se nejen o neziskový sektor, ale také o umění.

anna.hubackova@mkc.cz
+420 296 325 345

Anna Hubáčková

Anna vystudovala Udržitelný rozvoj venkova v tropech a subtropech na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze. Během doktorského studia pracovala na projektech "Zvýšení kvality technického vzdělávání na střední škole krále Norodoma Sihamoniho v Kambodži" a "Podpora zvyšování kvality vědecko-výzkumných, pedagogických a mezinárodních aktivit na vysokých školách v Kambodži". 

Více...

V MKC Praha působí od roku 2017 a je koordinátorka projektu "Vzděláváním pedagogických pracovníků k prevenci stereotypů v GRV", který je volným pokračováním projektu La Ngonpo.

vojtech.marek@adra.cz
+420 603 17 00 18

Vojtěch Marek

Vojtěch Marek je absolventem Fakulty tropického zemědělství na ČZU, katedry udržitelných technologií. Během studia začal pracovat v neziskové organizaci ADRA, o.p.s. kde se převážně věnoval globálnímu rozvojovému vzdělávání. Po dostudování oboru „Sustainable Rural Development“ nově pracuje i na rozvojových a humanitárních projektech v Jihovýchodní Asii.

Více...

Dokončuje doplňující pedagogické studium na Institutu vzdělávání a poradenství (ČZU). V rámci vzdělávání se také angažuje v problematice fair trade v ČR. Je členem správní rady Fairtrade Česko a Slovensko, z.s. a poslední dva roky byl předsedou studentské organizace BeFair na ČZU, před tím jejím členem. V obdobných dobrovolných aktivitách se angažoval po celou dobu studia, například také jako skautský vedoucí.

Kateřina Sequensová

Vystudovala obory sociální pedagogika a etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V minulosti se věnovala osobní asistenci v MŠ pro děti se zdravotním postižením (Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s. Klub „Hornomlýnská“). 

Více...

V letech 2011-2017 působila v Multikulturním centru Praha, kde měla na starosti koordinaci projektů globálního rozvojového a interkulturního vzdělávání a metodickou podporu škol (projekt La Ngonpo, Světová škola aj.). Podílí se na lektorování a přípravě seminářů pro pedagogy i žáky. Ve Variantách pracuje od roku 2017 jako koordinátorka globálního rozvojového vzdělávání.


KONTAKT PRO ŠKOLY
Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2
www.varianty.cz

Kateřina Sobotková
katerina.sobotkova@clovekvtisni.cz
+420 604 204 379
 
ARPOK
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc
www.arpok.cz


Karin Majerová
karin.majerova@arpok.cz
+420 581 111 907
 
MULTIKULTURNÍ CENTRUM
PRAHA

Náplavní 1
120 00 Praha 2
www.mkc.cz

Michaela Vyležíková
michaela.vylezikova@mkc.cz
+420 774 195 786
 
ADRA
Markova 600/6
158 00 Praha 5
www.adra.cz/opravdovysvet


Vojtěch Marek
vojtech.marek@adra.cz
+420 603 170 018

KONTAKT PRO MÉDIA
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
+420 775 871 539

Máte připomínky k webu?
Napište nám!

ČR pomáhá Člověk v tísni Varianty Arpok Multikulturní centrum Praha Multikulturní centrum Praha


©2018 Člověk v tísni o.p.s., web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM